Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Prostor pro časté dotazy a odpovědi na ně

V této části webu se budeme věnovat častým dotazům a pokusíme se na ně co nejlépe odpovědět a pokusit se vám pomoci. Berte prosím ohled na to, že na rozdíl od lidí placených ze státního rozpočtu (OSPOD, Krajské úřady, ministerstva, soudy...), kteří za odpovědi berou plat i lidí v neziskových organizací placených jinou formou, my za to peníze nebereme a ještě to celé hradíme z vlastních prostředků. Tudíž odpovědi čekejte sice dříve, než od těch placených, ale ne vždy obratem.  

S dotazem nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Mám předávat dítě v době omezení pohybu osob?

boy 2022606 640

Dobry den, měla bych prosbu na odpověď. S ex máme soudem daný styk (ne stridavou peci), bohužel momentálně je státem daný nouzový stav a malá je u mě, jak postupovat? Doma je v pořádku, nabízela jsrm mu že až se zklidní situace, vše si spolu vynahradí. Jen za nynější situace se jí bojím kamkoliv pouštět. Prakticky jsme stále doma. Nerada bych ji zbytečně vystavovala jakémukoliv riziku. Doufám, že vše brzy skončí a budeme pokračovat jako dříve. Poraďte mi prosim. Dekuji, pěkný den.

 

Číst odpověď

Přišel jsem o příjmy a nebudu mít na výživné

Přišel jsem o příjmy a nebudu mít na výživné

Dobrý den, mám dotaz ohledně výživného. V důsledku virové karantény jsem jako OSVČ přišel o veškeré své příjmy, protože nemohu pracovat a tím mi nebudou přicházet ani žádné peníze. Do toho budu muset platit spoustu účtů (hypotéku, energie, pojištění…). Co mám dělat?

 

Číst odpověď

Je mlácení dětí v ČR dovolené?

child 594519 1920 1

Teď se hodně mluví o utýraném chlapečkovi, kterého mlátil asi otčím a matka proti tomu nic neudělala. Nezasáhl ani nikdo jiný, např. sousedé, doktor atd. Zdravý rozum říká, že přeci mlácení dítěte musí být trestné. Co o tom říkají naše zákony.

 

Číst odpověď

Je jeden rodič povinen sdělit druhému rodiči, že se chystá vycestovat do zahraničí s dítětem

girl 1077334 640

Je jeden rodič povinen sdělit druhému rodiči, že se chystá vycestovat do zahraničí s dítětem, když oba rodiče spolu nežijí?

 

 

Číst odpověď

Je matka povinna sdělit na co jde výživné?

Dobrý den, je matka povinna sdělit na co jde výživné?

Číst odpověď

Délka soudních sporů

prutahy v justici

Dobrý den,

mohu se zeptat, jak dlouho trvají soudní spory o děti nebo výživné?

 

 

 

Číst odpověď

Právo na poskytování informací o zdravotním stavu dítěte

question mark 2492009 1920 200

Dobrý den,
mám dítě a s manželkou jsem rozveden. Manželka má dítě ve své výlučné péči a já mám soudem povolen jen styk dva dny na čtrnáct dní. Matka dítěte mi i přes opakované výzvy odmítá sdělit, jaké lékaře moje dítě navštěvuje a jaké lékařské úkony moje dítě podstoupilo v poslední době. Dítě je ještě poměrně malé a nechci ho zatěžovat výslechy. Předem děkuji za odpověď.

Číst odpověď

Smím u jednání soudu číst z připraveného listu?

Prosím vás dotaz: smím na ústním jednání své odpovědi, výroky číst z připraveného listu? Děkuji

Číst odpověď

Jak zrušit spolupráci s OSPOD

Dobrý den

mám dotaz všeobecného rázu asi v tomto znění "spolupráce OSPOD ikdyž je dobrovolná je ze zákona poviná - tak tedy hledám způsob jak tuto spolupráci zákoně zrušit".

Číst odpověď

Vyjádření bývalé OSPOD pracovnice o přístupu OSPODů k jejich práci

Teorie je daleko od praxe. Na OSPODU jsem dělala a nestydím se za to. Vím, jak je na spory rodičů nahlíženo a jak se k tomu přistupuje. U nás jsme měli přímo pokyn z Krajského úřadu,abychom toto neřešili. Když byl rozsudek, tak jsme klienta poslali na PČR, "neposlušného" rodiče pozvali a poučili a když rozsudek nebyl, tak jsme nešťastného rodiče poučili, jak a co si má kde podat a nazdar. Spousta z Vás, co sem píše, si neuvědomuje zásadní věc. Vy jste si dobrovolně svoje protějšky vybrali a pořídili si děťátko. Měli byste to být právě Vy, kdo se domluvíte a nepřenášet svoji neschopnost nebo nechuť na OSPOD. Dnešní trend, nebudu se bavit s otcem/matkou svého dítěte a zajdu na OSPOD, ten to zařídí, je fakt sci fi.

Číst odpověď