Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Vyplňte dotazník týkající se výživného a pomozte všem zjistit jak jsou na tom ostatní. Dotazník zde, výsledky zde.

boy 2022606 640

Dobry den, měla bych prosbu na odpověď. S ex máme soudem daný styk (ne stridavou peci), bohužel momentálně je státem daný nouzový stav a malá je u mě, jak postupovat? Doma je v pořádku, nabízela jsrm mu že až se zklidní situace, vše si spolu vynahradí. Jen za nynější situace se jí bojím kamkoliv pouštět. Prakticky jsme stále doma. Nerada bych ji zbytečně vystavovala jakémukoliv riziku. Doufám, že vše brzy skončí a budeme pokračovat jako dříve. Poraďte mi prosim. Dekuji, pěkný den.

Odpověď

Děkuji za dotaz. Na tento dotaz není jednoznačná odpověď. Z právního hlediska rozhodnutí vlády nijak nemění rozhodnutí všech soudů, tudíž z právního hlediska jste povinna respektovat znění rozsudku i v této době. Ochranná opatření nařízena vládou nemají vir SARS-CoV-2 zastavit, ale pouze rozložit v čase, aby situaci zvládlo zdravotnictví. Výměna dětí v domácnostech je prakticky stejné riziko jako jít do práce, což zakázané není.

Na stranu druhou. Jsem také rodič a chápu obavu rodiče o zdraví svých dětí a případně prarodičů, jelikož děti jsou sice ohroženy jen minimálně, ale mohou přinést viry do rodiny a přenést jen na nejstarší generaci.

Pokud jsou Vaše obavy příliš veliké, zkuste se dohodnout s otcem dítěte, že by chvíli vydržel bez kontaktu s dítětem (dětmi), zkuste domluvit kontakt přes Skype a termíny mu vynahraďte až se vše uklidní. Mám za to, že by vás nikdo nepotrestal, pokud by jste v této době porušila rozsudek soudu, ale jedná se jen o mou domněnku. Taková to situace ještě nikdy nenastala, tudíž není v čeho vycházet.

Přeji pevné nervy a výborné zdraví.

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.