Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Vyplňte dotazník týkající se výživného a pomozte všem zjistit jak jsou na tom ostatní. Dotazník zde, výsledky zde.

Odborné články

Nezákonnost postupu vládců ČR k 21.11. a co bude dál

Ministerstvo zdravotnictví plivlo do tváře soudu i občanům. Co bude dál? Přečtěte si článek.

Číst dál...

Ministerstvo spravedlnosti chce omezit informace o soudních jednáních

Již v dnešní době je rozhodování soudů zcela netransparentní, přitom i na transparentnosti rozhodování soudů by měl být postaven právní stát, pokud by existoval. I přes systematické ututlávání se, občas dostávají na veřejnost kusé informace z některých kauz, čímž vyplouvají napovrch informace diskreditující tajemnou a nekontrolovanou justici. Na ministerstvu „spravedlnosti“ se rozhodli ještě více ztížit veřejnosti přístup k informacím o práci justice.

Číst dál...

Posílat neplatiče výživného do vězení nedává smysl, říká šéf Nejvyššího soudu Pavel Šámal

V rozhovoru s novinářem Janem Janušem předseda Nejvyššího soudu přiznává, že stát někdy zbytečně kriminalizuje skutky, za které se do vězení zavírat nemá. Mezi ně patří i výživné. 

Číst dál...

Článek v „Česká justice“ o právech dětí

Nelichotivý článek o stavu české justice týkající se práv dětí přímo z úst státem placených osob odpovědných právě za tento stav. Článek je sice kritický, ale jen „diplomaticky“ tak, aby nikoho moc nenaštval a nevedl k radikálním změnám.

Číst dál...

Muž za pedofilii 9 let vězení, žena za kuplířství podmínka na 3 roky

Pražský městský soud poslal na devět let do vězení čtyřicetiletého učitele tance Petra Dostála za pohlavní zneužívání holčiček z mateřských škol. Matka dívky čelila obžalobě z obchodování s lidmi, jelikož svou dceru Petru Dostálovi dávala i na noc, přesto, že dobře věděla o jeho pedofily, za což matce hrozilo osm až patnáct let vězení, státní zástupkyně navrhla osm let. Soud jí udělil jen symbolický trest tříleté podmínky. Další z mnoha důkazů nerovného přístupu soudů.

Číst dál...

ESLP: Případ zbité Karolínky je obraz fatálního selhání soudce, státního zástupce a advokáta

Skutečně otřesný dobře zdokumentovaný případ dokládající jak moc státu „záleží“ na ochraně života a zdraví dětí. Jako vždy je na první místě ochrana ututlání fatálních chyb úředníků, na druhém místě ochrana útočníka a až na posledním místě je ochrana práv dětí. Smutné je, že totéž platí i u Evropského soudu pro lidská práva.

Číst dál...

Co kdyby se řezníci chovali jako úředníci

Krásná ukázka jak by to vypadalo, pokud by se řezníci chovali jako úředníci.

Číst dál...

Soudkyně držely protizákonně dítě 2,5 roku v ústavu

V rozporu se zákony i s rozhodnutím Ústavního soudu (ÚS) držely soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 9 čerstvě narozené miminko až do jeho 2,5 roku v ústavu. Matka se přitom o děvčátko chtěla starat.

Číst dál...

Dostaňte mě pryč z mojí rodiny, prosí děti sociálku

Další článek přiznávající, že OSPODy ani soudy velice často neplní roli, kterou jim zákony ukládají. Děti se na OSPODy ve své naivitě obracejí a doufají v pomoc. Myslí si, že tu OSPODy a soudy jsou pro jejich ochranu, což je obrovský omyl, jak vyplývá z článku. Pozitivní na tom je to, že si ty děti nakonec často ochranu vynutí i přes většinou negativní postoj našich drahých úředníků.

Číst dál...

Právo je jen nástroj k řešení sporů, spravedlnosti se jím dosáhnout nedá, říká soudkyně Ústavního soudu Šimáčková

Článek soudkyně Ústavního soudu, která zná právo také ze stran žalobců i obhájců, a tudíž nežije v soudcovské bublině. Z toho důvodu tedy netvrdí bludy o právu a spravedlnosti, ale popisuje faktický stav, byť vzhledem k postavení výrazně diplomatičtěji, než tento server, který si může dovolit servírovat pravdu bez zamlžování.

Číst dál...

Soud čekal dva roky ve sporu o děti na posudek, pak rozhodl bez něj

Při soudních tahanicích o děti často hraje klíčovou roli znalecký posudek na rodiče. V případu dvou malých dětí soud na správný posudek čekal téměř dva roky, nakonec ale musel rozhodnout bez něj. První posudek byl totiž značně nejasný, a revizní posudek byl dokonce tak nepoužitelný, že za něj soud odmítl zaplatit.

Číst dál...

Svého soudce si zkontrolujte, vzkazuje Ústavní soud

Účastník sporu si může soud nahrávat, třeba na diktafon.

Praha - Ústavní soud vydal v rozhodnutí, které by mohlo přispět k větší otevřenosti soudů v České republice.

Číst dál...

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.