Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Vyplňte dotazník týkající se výživného a pomozte všem zjistit jak jsou na tom ostatní. Dotazník zde, výsledky zde.

Odborné články

ESLP: Případ zbité Karolínky je obraz fatálního selhání soudce, státního zástupce a advokáta

Skutečně otřesný dobře zdokumentovaný případ dokládající jak moc státu „záleží“ na ochraně života a zdraví dětí. Jako vždy je na první místě ochrana ututlání fatálních chyb úředníků, na druhém místě ochrana útočníka a až na posledním místě je ochrana práv dětí. Smutné je, že totéž platí i u Evropského soudu pro lidská práva.

Číst dál...

Co kdyby se řezníci chovali jako úředníci

Krásná ukázka jak by to vypadalo, pokud by se řezníci chovali jako úředníci.

Číst dál...

Dostaňte mě pryč z mojí rodiny, prosí děti sociálku

Další článek přiznávající, že OSPODy ani soudy velice často neplní roli, kterou jim zákony ukládají. Děti se na OSPODy ve své naivitě obracejí a doufají v pomoc. Myslí si, že tu OSPODy a soudy jsou pro jejich ochranu, což je obrovský omyl, jak vyplývá z článku. Pozitivní na tom je to, že si ty děti nakonec často ochranu vynutí i přes většinou negativní postoj našich drahých úředníků.

Číst dál...

Další týrané děti, které se nesměly obrátit na sociálku

Bohužel s takovými případy, kdy úřady odmítají jakkoli zakročit proti matce, která poškozuje práva dětí nebo dokonce děti týrá fyzicky i psychicky, se setkáváme velice často. Jedná se o statisíce případů, avšak na veřejnost se dostává jen pověstná špička ledovce v případech, kdy se dětem podaří věc dostat do médií, což je vzácné. I tak je medializovaných případů rozhodně není málo. Setkáváme se s nimi jak v Česku, tak i na Slovensku.

Číst dál...

Směšné odškodnění za poškozování práv dítěte ze strany OSPOD

Pracovnice Odboru sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) hájila zájmy systému ke škodě zájmům dítěte, za jehož ochranu pobírala plat. Matka u OSPOD doufala, že když to tento úřad má v názvu ochranu práv dětí, tak by měl chránit zájmy dítěte. V tom se ale značně zmýlila. Pracovnice OSPOD hrubě porušila mnoho zákonů i základní princip své práce, když jednala proti právům dítěte, a naopak vyvíjela tlak na matku, aby matka přestala bránit práva dítěte.

Číst dál...

Orgány sociálně-právní ochrany dětí musí dětem pomáhat. Někdy jim však život spíše komplikují

V dnešní době již i Veřejné ochránkyni práv dochází trpělivost se zvyky OSPODů, které se často snaží prosazovat práva těch více řvoucích (převážně matek) na úkor práv těch nejslabších, což jsou většinou děti. Tento zvyk velkého množství sociálních pracovnic OSPODů byl do nedávné doby přehlížen většinou institucí. Jsme rádi, že se o něm alespoň hovoří.

Číst dál...

Budoucnost rodinněprávního soudnictví aneb justice vstřícná k dětem

Na semináři s názvem "Budoucnost rodinněprávního soudnictví aneb justice vstřícná k dětem" vystoupila řada lidí včetně ombudsmanky a údajně se pokoušeli najít příčinu špatného stavu při ochraně práv dětí v ČR. Napsali jsme jim k tomu komentář, z pohledu obětí. Tento pohled je hodně odlišný od pohledu lidí, kteří nesou spoluodpovědnost za současný zoufalý stav.

Číst dál...

Proč obyčejná učitelka porazila české soudy a zavedla střídavou péči?!

V blogu Tomáše Zdechovského naleznete klasický popis toho, jak české opatrovnické soudnictví dokáže těžce poškodit práva dítě, které by paradoxně mělo chránit, ale působí zcela opačně. Příběh má naštěstí dobrý konec. O ten dobý konec se zasloužila učitelka, která předvedla všem opatrovnickým institucím, jak by měly pracovat, ale nepracují.

Číst dál...

Článek z Denik.cz "Šabatová odhalila desítky chyb u sociálně-právní ochrany dětí"

Na serveru www.denik.cz vyšel zde čnlánek přiznávající, že desítky OSPOD v celé republice porušují pravidla zejména tím, že neprovádí řádně sociálně-právní ochranu dětí. Je třeba dodat, že jen malá část porušování ze strany OSPOD se dostanou k Veřjné ochránkyni práv paní Šabatové. Jen zlomek poškozených dětí se obrátí na paní Šabatovou.

Číst dál...

Článek z Reflex.cz "Jak otec přišel o syna. Impotentní úřady v České republice nechrání práva otců"

Na serveru www.reflex.cz vyšel čnének s názvem "Jak otec přišel o syna. Impotentní úřady v České republice nechrání práva otců" popisující, jak soudy v rámci genderové diskriminaci poškodily práva dítěte, otce a přispěli k tomu, aby se matka stala zločincem na vlastním dítěti. 

Číst dál...

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.