Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Vyplňte dotazník týkající se výživného a pomozte všem zjistit jak jsou na tom ostatní. Dotazník zde, výsledky zde.

Ministerstvo spravedlnosti chce omezit informace o soudních jednáních

lawyer 3819044 640

Již v dnešní době je rozhodování soudů zcela netransparentní, přitom i na transparentnosti rozhodování soudů by měl být postaven právní stát, pokud by existoval. I přes systematické ututlávání se, občas dostávají na veřejnost kusé informace z některých kauz, čímž vyplouvají napovrch informace diskreditující tajemnou a nekontrolovanou justici. Na ministerstvu „spravedlnosti“ se rozhodli ještě více ztížit veřejnosti přístup k informacím o práci justice.

Formálně má sice veřejnost přístup do jednacích síní, ale to by lidé nesměli dělat nic jiného než hodit po soudech, kde by se v průběhu jednání dozvěděli jen nepatrný zlomek projednávaných kauz. Justiční systém velice dobře ví, proč se před veřejností systematicky ukrývá. Jednou z mála trhlinek ututlávání jsou veřejná soudní jednání, na která se může veřejnost dostavit a podívat se na práci soudců, které si platí. Neděje se tak příliš často, ale přesto se to někdy děje, což je pro justici značně negativní fenomén. V době internetu se šíření informací o práci soudců zabraňuje jen velice obtížně. Z toho důvodu navrhuje ministerstvo „spravedlnosti“, aby se na veřejnost nedostávala dokonce ani informace, kdy bude jaká kauza projednávána. Pokud by tedy nějaký občan chtěl znát průběh jednání vedený i jeho jménem (jménem republiky), tak nejen že má značnou překážku v nutnosti chodit na veřejná jednání, ale nově ještě nebude mít možnost zjistit, kdy tato jednání budou probíhat.

Česká justice má další bod směřování od právního státu směrem k podezření z nekalých praktik.

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.