Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Vyplňte dotazník týkající se výživného a pomozte všem zjistit jak jsou na tom ostatní. Dotazník zde, výsledky zde.

6. 1. 2016 – první reakce OSPOD Jablonce n.N. na oznámení o týrání ze dne 21. 12. 2015

160106 ospod zapis 2

Jedenáctileté dítě, kterému budeme v rámci utajení říkat Daniel, se dne 21. 12. 2016 obrátil na OSPOD Jablonce nad Nisou se žádostí o pomoc s tím, že ho matka šikanuje a mlátí. Chtěl, aby se jeho případem zabývali. Pracovnice OSPOD Bc. Devátá ho výslovně odmítla, když se dne 28. 12. 2015 osobně pokusil OSPOD kontaktovat. Oficiální šetření provedli až 6. 1. 2016. Výslechem za přítomnosti matky, na kterou si stěžoval. Sociální pracovnice OSPOD Bc. Devátá dítě vyšetřila přes tepláky a triko s dlouhým rukávem a jelikož pohledem přes oblečení neshledala podlitiny, konstatovala, že k ničemu špatnému dojít nemohlo.

Žádné další vyšetření již nesmělo být provedeno. Daniel byl pracovnicí OSPOD vyslechnut ještě v prostorách policie, ale bez přítomnosti jakéhokoli policisty. Tím bylo potom argumentováno, že ani Policie ČR nic neshledala. Zápis z výslechu Daniela na Policii ČR je přísně utajen a byl vyňat ze spisu, aby se k němu nikdo nedostal.

Jelikož matka několik let odmítala Daniela přihlásit k psychologovi, nakonec to přes veliký nesouhlas udělal otec. Daniel za to byl tvrdě trestán, ale v terapii pokračuje.

Celý dokument si můžete v PDF stáhnout zde.

logo pdf 50 50

Krajský úřad sice později shledal postup OSPOD Jablonce jako chybný, ale za nápravu považoval jen nějakou metodiku, kterou OSPOD ignoruje a Krajskému úřadu to nevadí.

Dnešní stav

Vše se ale dnes vyvíjí pozitivním směrem. Danielovi se přeci jen splnilo jeho přání dostat se do péče otce, nikoli však přičiněním žádné z institucí. Nakonec s matkou podstupují odbornou terapii, aby se vztah matky k Danielovi zlepšil. Matka Danielovi stále dělá obtíže, ale zlepšuje se to.

Související odkazy: 

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.