Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Vyplňte dotazník týkající se výživného a pomozte všem zjistit jak jsou na tom ostatní. Dotazník zde, výsledky zde.

Detaily případu

Žádost nezletilého dítěte a jeho otce o pomoc veřejnosti

Dobrý den, já a můj syn Daniel, kterému je 12 let a chodí do 6. třídy základní školy, se obracíme na veřejnost se žádostí o pomoc. Daniel je ve velice obtížné životní situaci, kdy Daniel sám popisuje, že je ze strany matky cílem domácího násilí. Jeho matka ho trýzní především psychicky, ponižuje ho, ale dochází i k fyzickým útokům na Daniela. Já jako jeho otec to soustavně oznamuji od roku 2013 na Odbor sociálně-právní ochrany dětí Magistrátu Jablonce nad Nisou (dále jen „OSPOD MMJN“) a od února 2015 vyvíjím intenzivní tlak na soudy, aby vůbec v této věci zahájili řízení, bohužel zatím neúspěšně. I přes řadu návrhů soudy nikdy Daniela nevyslechly, ani nezareagovaly na Danielovu písemnou žádost..

Číst dál...

Chronologický popis událostí týraného chlapce z Jablonce

Na úvod jen stručné shrnutí. Případ se úřady snaží tzv. „zamést pod koberec“ od roku 2013 do dnešních dnů. Až v roce 2016 se po urputném boji podařilo úředně zaprotokolovat, že se Daniel bojí o svou bezpečnost. To je sice pokrok, ale dodržování zákona při ochraně práv a bezpečnosti dítěte, je zatím v nedohlednu. Úřady předvádějí naprosto neuvěřitelné veletoče, které bychom rozhodně nečekali ve vyspělém právním státě. Celý až šokující příběh si můžete přečíst níže v chronologickém popisu událostí.

Číst dál...

Postup při ohlášení domácího násilí páchaném na dítěti

Jelikož často slýcháme, jak Policie ČR, OSPODy a soudy aktivně a kvalitně chrání oběti domácího násilím, tak jsem se rozhodl přesně popsat skutečný postup státních institucí po ohlášení konkrétního domácího násilí páchaném na dítěti.

Číst dál...

Budoucí řešení v případu týrání chlapce z Jablonce

V tomto článku se dozvíte, jaké kroky plánujeme učinit pro ochranu Daniela. Budeme vás o všech těchto krocích průběžně informovat.

Číst dál...

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.