Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Vyplňte dotazník týkající se výživného a pomozte všem zjistit jak jsou na tom ostatní. Dotazník zde, výsledky zde.

Praktiky soudů

Zde naleznete různé oblíbené praktiky u soudů. Netvrdíme, že se musíte se všemi těmito praktikami setkat ve vaší konkrétní kauze. Dokonce se nemusíte setkat se žádnou z těchto praktik. Přesto není špatné o nich vědět a případně se radovat, že jste se s nimi nesetkali. To je lepší varianta, kterou vám upřímně přejeme a je určitě lepší, než se s těmito praktikami setkat a nerozumět jim. Zdaleka ne každý soudce tyto praktiky provádí, ale připravit se musíte na nejhorší variantu, abyste byli rádi, že to dopadne lépe.

Nekompetentnost soudců v opatrovnickém řízení

Pokud se rozpadne vaše rodina, pak se soudům nelze vyhnout. To je prostě fakt. Náš právní systém k uzavření manželství vyžaduje minimum právních formalit, ale jeho ukončení, a hlavně urovnání vztahů, je noční můrou nejen psychickou ale i právní. Občan věřící ve fungující stát by mohl nabýt mylného dojmu, že soudy jsou tu proto, aby občanům pomáhaly v takovýchto těžkých životních situacích. Pravda je však přesně opačná. Ještě horší postavení v soudcovském soukolí mají děti viz níže.

Číst dál...

Průtahy v řízení u soudů

Obecně jsou průtahy jednou z nejrozšířenějších praktik vůbec. Odkládání nepříjemného je přirozenou vlastností drtivé většiny lidí. U úřadů to platí dvojnásob. K překonání tendence odkládání nepříjemného je potřeba mít nějakou vnitřní i vnější motivaci. O vnější motivaci soudců vůbec nemůže být ani řeč. Právě naopak. Systém je motivuje spíše k heslu „odkládat, odkládat, odkládat a ono se to možná vyřeší samo“. Proč? Vysvětlíme v následujícím odstavci.

Číst dál...

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.