Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Vyplňte dotazník týkající se výživného a pomozte všem zjistit jak jsou na tom ostatní. Dotazník zde, výsledky zde.

Na serveru www.denik.cz vyšel zde článek popisující stále častější praktiku. Matky nebo babičky zneužívají křivých obvinění proti otcům, třeba z pedofilie. Spoléhají se na dobře známý fakt, že státní orgány jsou vůči otcům předpojaté, a i když se prokáže, že obvinění bylo falešné, tak matkám zpravidla žádný přísný trest nehrozí. Pro matku je to minimální riziko s obrovským efektem.

Táta mě zlobí. Řekni, že je úchyl

Klatovsko – Uděláme z něj úchyla! Tak by se dala stručně charakterizovat zbraň, která je stále oblíbenější v soubojích o dítě, o něž svádějí často velmi líté boje jeho rodiče, žijící odděleně.

Aktuálně řeší policisté na Klatovsku hned čtyři takovéto případy. Ve dvou z nich je podezření, že děti byly k takové výpovědi navedeny dospělými z blízkého příbuzenstva.

V prvním případě šlo o babičku z otcovy strany, která se zapojila do boje rodičů usilujících o svěření dítěte do péče. Žena „naočkovala" svoji osmiletou vnučku k tomu, aby tvrdila, že ji zneužívá partner její matky. Dívenka vše popsala tak věrohodně, že jí uvěřila i zkušená psycholožka z Klatovska, která se poté obrátila na policii. A osmatřicetiletému dívčinu otčímovi začalo doslova několikaměsíční peklo.

Musel nejen žít s cejchem muže podezřelého z pedofilie, ale i se podrobit sexuologickému vyšetření. „Když se zjistilo, že je muž v pořádku, byla dívka ještě jednou vyslechnuta. A přitom se přiznala, že si vše vymyslela. Že ji k tomu navedla babička. Holčička dokonce řekla, že svého otčíma má ráda," řekl Deníku zdroj obeznámený s vyšetřováním.

Policie tak případ odložila, v jejím hledáčku se ale ocitla dívčina babička. Klatovští kriminalisté by měli v těchto dnech předat případ na Strakonicko, kde dívčina babička žije, a tam se rozhodne, zda bude trestně stíhána a případně postavena před soud.

Ve druhém případě pravděpodobně navedla dítě jeho matka nebo babička, ovšem z matčiny strany. Šlo o šestiletého chlapce, jehož měl podle oznámení matky zneužívat vlastní otec. I tento případ policie prověřovala, i tento muž musel mimo jiné podstoupit sexuologické vyšetření a i v tomto případě došla policie k závěru, že se muž ničeho nedopustil.

Soud tak povolil jeho styk s dítětem, matka se tomu ale snažila bránit a chlapce přivezla na Klatovsko, kde s ním pobývala u svých příbuzných. Když tam přijela soudní vykonavatelka a chtěla chlapce odvézt, matka ji dokonce napadla. „Žena, ročník 1976, byla obviněna z napadení úřední osoby a také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, protože nepředávala dítě otci," potvrdila Dana Ladmanová z klatovské policie.

Bližší informace ale vzhledem k tomu, že běží přípravné řízení, odmítla poskytnout. Podle informací Deníku ale policisté prověřují, zda se protiprávního jednání nedopustila i babička dítěte. To teď údajně není ani s jedním z rodičů, nalézá se ve specializovaném zařízení a o jeho návratu k jednomu z rodičů rozhodne soud.

ŘEŠÍ DALŠÍ PŘÍPADY

Kromě výše uvedených případů jsou v hledáčku policistů z Klatovska i další dvě rodiny, kde otec s matkou žijí odděleně. A v obou případech je otec podezřelý z pohlavního zneužití dítěte. I tady je ale policie na slovo skoupá. „Mohu potvrdit, že dva takovéto případy skutečně prověřujeme. Nebudeme k nim ale poskytovat žádné bližší informace," řekla jen Ladmanová.

To, že se metoda „udělám z něj úchyláka" používá stále častěji jako součást boje o potomky, potvrdila Deníku i klatovská státní zástupkyně Jiřina Vítovcová. „V poslední době jsme se setkali hned s několika případy, kdy bývá po rozvodu jeden z manželů, především manžel, obviněn ze zneužívání dítěte," řekla Vítovcová s tím, že v těchto případech je vždy těžké prokázat, kde je pravda.

Autor: Milan Kilián
Zdroj: http://klatovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/tata-me-zlobi-rekni-ze-je-uchyl-20160722.html

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.