Chovejme se k dětem tak, jak bychom chtěli, aby se ony chovaly k nám, až my budeme potřebovat pleny

Vyplňte dotazník týkající se výživného a pomozte všem zjistit jak jsou na tom ostatní. Dotazník zde, výsledky zde.

Teorie je daleko od praxe. Na OSPODU jsem dělala a nestydím se za to. Vím, jak je na spory rodičů nahlíženo a jak se k tomu přistupuje. U nás jsme měli přímo pokyn z Krajského úřadu,abychom toto neřešili. Když byl rozsudek, tak jsme klienta poslali na PČR, "neposlušného" rodiče pozvali a poučili a když rozsudek nebyl, tak jsme nešťastného rodiče poučili, jak a co si má kde podat a nazdar. Spousta z Vás, co sem píše, si neuvědomuje zásadní věc. Vy jste si dobrovolně svoje protějšky vybrali a pořídili si děťátko. Měli byste to být právě Vy, kdo se domluvíte a nepřenášet svoji neschopnost nebo nechuť na OSPOD. Dnešní trend, nebudu se bavit s otcem/matkou svého dítěte a zajdu na OSPOD, ten to zařídí, je fakt sci fi.

Odpověď

Oceňuji, že se s námi podělíte o své zkušenosti z pohledu bývalé pracovnice OSPOD. Ano většina z nás se narodila v Česku, většina z nás v Česku žije a většina z nás více či méně toleruje chování úřadů vůči lidem, kteří je platí. Ano většina z nás se zamilovala a kupodivu si v Česku někteří pořídili i dítě (naštěstí jich už ubývá a řada lidí je moudře bezdětných). Prakticky nikdo si nenechal na svého životního partnera, jeho rodiče, kamarádky současné i budoucí udělat psychologický posudek dříve, než spolu zplodili dítě. Většina lidí zplodila dítě impulzivně v naivní představě, že společnost dělá to, co prohlašuje, že dělá a že rodinný život bude pomáhat chránit. Přiznávám, že já se třeba dopustil výše popsaných zločinů a jsem z nich vinen.

Co ale nechápu a co byste mi vy mohla vysvětlit. Proč stát utrácí miliardy ročně za to, aby mu úředník jen sdělil, že člověk udělal chybu, když založil rodinu a zplodil dítě, přičemž naivně uvěřil stále dokola opakované lži, že stát pečuje o blaho dětí? Proč tedy stát nezruší OSPODy, které rozhodně nedělají sociálně-právní ochranu dětí a ušetřené peníze nedá třeba do osvětové kampaně, že založit rodinu a zplodit dítě v dnešní společnosti je krajně rizikové a postrádá jakoukoli společenskou ochranu? Proč nám stát lže za naše peníze, tvrdí nám, že OSPOD a soudy slouží k něčemu, co není pravda? Proč živíme desetitisíce lidí, kteří jen vytvářejí lživou iluzi o tom, že se rozpadající se vztahy mají na koho obrátit? Vztahy se rozpadají od nepaměti, minimálně už desítky tisíc let. Proč na to teď jen několik málo desítek let platíme mašinérii úředníků, kteří svou práci ale stejně nedělají?

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.